İmza Kaligrafi, kaligrafi sanatında bir numara

KALİGRAFİ EĞİTİMİ

Tarafımızdan verilen kaligrafi eğitimleri hakkında herşey

Eğitimlerimiz birebir ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Kaligrafi sanatıyla ilgilenen, öğrenmek isteyen ve geliştirmek isteyenler için profesyonel bir kaligrafi merkezi hazırlamıştır. Eğitimlerimiz kişiye özel ve gruplara özel verilmektedir. Kaligrafi eğitimlerimiz üçer ayrı kurlardan oluşmaktadır. Eğitimlerimiz hafta içi ve hafta sonu verilmektedir. Her kurda farklı bir alfabe (yazı stili) eğitimi uygulamalı olarak verilmektedir. Öğretmekte olduğumuz yazı stilleri şunlardır;

* Temel kaligrafi eğitimi (temel yazı
* İtalik yazı stili
* Çeltik yazı sitili
* Gotik yazı stili
* Latin hat sanatı


Kaligrafi Sanatını Öğrenmek Özel Yetenek Gerektirir mi ?

Kaligrafi Sanatını 7’den 77’ye herkes öğrenebilir. Bu yazıyı yazabilmeniz için çok büyük bir alana, çeşit çeşit teknik malzemelere ve özel koşullara ihtiyacınız yoktur. Neredeyse elektriğe bile ihtiyacınız yoktur. Küçük bir masada bir mum ışığında bile çalışabilirsiniz. Elinizde bir kalem ve bir kağıt varsa bu sanatı yapmaya hazırsınız demektir.

Kaligrafi için özel bir yeteneğe ihtiyacınız yoktur. İyi bir eğitimle herkes dekoratif yazı yazmayı öğrenebilir. Sabır, itina ve dikkat bu sanatın temel ilkeleridir. Güzel yazı yazmayı öğrenme isteği ve azim, öğrenmek için gereken ilk adımdır. Bu özelliklere sahipseniz, iyi bir kaligrafi öğretmeni eşliğinde kısa bir sürede güzel yazı sanatını öğrenebilirsiniz.

Her sanat dalında olduğu gibi kaligrafide de bir sınır yoktur.

Hayal dünyanız ne kadar geniş ise bu sanatta o kadar ilerleyebilirsiniz. Elinize kalemi aldığınızda çok farklı bir dünyaya adım atarsınız. Kendinizi hiç bilmediğiniz engin bir okyanusta hissedersiniz.Her gün yeni keşiflere merhaba dediğiniz bir okyanus…

Kaligrafi eğitimi ayrıntıları ve ücretlendirme için lütfen irtibata geçiniz.


Eğitim ve Malzemeler

Kaligrafi sanatını kavramada en önemli olan şey çok yazmaktır. Elbetteki çok yazmaktan kasıt, teknik şartlara ve kurallara uygun olarak daha güzeli elde etmek için yapılan çalışmalar olmalıdır.

Kalem tutma ile başlayan ve stil oluşturma aşaması ile son bulan Kaligrafi Sanatı azim, istek ve sürekli yapılan pratiklerle çok kısa sürede gelişen, hiçbir zaman sonu olmayan sürekli değişen ve gelişen bir sanattır.
Öğrenme aşamasında ve stil oluşturma kısmında kopyacılıktan ziyade her yazılan yazıda kişiye özgü süsleme ve estetiğin olması gerekir.

Kaligrafi sanatını isteyen herkes azimli, istekli ve kararlı olmak şartı ile rahat bir şekilde öğrenebilir ve bir iyi bir öğretici konumuna gelebilir, bunun için uzman bir öğreticiye ve öğrenme sürecine ihtiyaç olduğu gibi kitapçılarda bulunan kaligrafi sanatına ait kitap veya cd’lerden de faydalanabiliriz.
Bu Sanatı öğrenebilmek için birazda olsa kabiliyet sahibi olmak ve kabiliyetli olduğuna inanmak, öğrenme konusunda hırslı, kararlı olmak ve öğrenme sürecinde kaliteli ve bol malzeme kullanmak gerekir ki, yazının güzelliğinde ve estetiğinde malzeme kalitesinin ne kadar önemli olduğu unutulmamalıdır. Kaligrafi sanatı uygulamasında çok değişik kalemler kullanılmaktadır.

Kamıştan kalemler kullanıldığı gibi kesik uçlu ve çeşitli kalınlıklarda özel kalemler de kullanılmaktadır. Ayrıca kırtasiyelerde bulabileceğimiz kesik uçlu marker kalemler ve değişik marka/kalite/uç özelliklerine sahip özel kaligrafi yazı setleri bu sanat için en güzel malzemelerdir. Sonuç olarak, ‘’Sözün veya ruhta cereyan eden fikir ve duyguların alfabe ve yazı ile resmedilmesi’’ olarak tanımlanan kaligrafi sanatı ile bizzat meşgul olmanın insana ne derece haz, mutluluk ve lezzet vereceği unutulmamalıdır.